Jak podać kawę w kawiarni

Dobrze zaprojektowane

Projektowanie kawiarni

Projekt kawiarni powinien być tworzony z największą dokładnością, ponieważ od tego zależy, czy lokal stanie się „tym ulubionym”. Pomieszczenia komercyjne muszą być nie tylko stylowe, ale i funkcjonalne.
Klienci powinni czuć się w kawiarni komfortowo, ale jednocześnie wystrój należy dopasować do charakteru działalności. Na co warto zwrócić uwagę podczas projektowania kawiarni?

Spis treści

Projektowanie wnętrz kawiarni

Dlaczego tak ważne jest odpowiednie zaprojektowanie wnętrza kawiarni?

Na początkowym etapie projektowania kawiarni zdecyduj, czy chcesz postawić na styl uniwersalny. A może lepiej stworzyć pomieszczenie z indywidualnym charakterem? Pierwsza opcja jest bezpieczna, ponieważ będzie podobała się każdemu. Jej minusem jest jednak to, że najprawdopodobniej nikomu nie zapadnie w pamięć. Z kolei wystrój oryginalny, nawiązujący do konkretnej epoki lub stylu będzie wyróżniał się na tle innych i przestanie być jedynie miejscem, w którym można napić się kawy.

Ekscentryczne wnętrze nie przypadnie jednak do gustu każdemu, kto odwiedzi lokal. Ma to duże znaczenie, ponieważ aranżacja wnętrza jest jednym z elementów, który wpływa na budowanie wizerunku marki. Od tego zależy, czy klienci będą wracali w dane miejsce, czy jednak następnym razem będą woleli odwiedzić inny lokal. Odpowiedni wystrój tworzy klimat i atmosferę, które goście zapamiętają na długi czas.

Nowoczesna kawiarnia
Kawa w kawiarni

Jakie są etapy projektowania wnętrza kawiarni?

Pierwszym krokiem tworzenia projektu kawiarni jest szczegółowa analiza. Warto przemyśleć, jaki klient należy do Twojej grupy docelowej. Dzięki temu będziesz mógł określić, jakie potrzeby ma spełniać lokal. Odpowiedz sobie na kilka pytań, dotyczących potencjalnego gościa. Na co ma zwrócić uwagę zaraz po wejściu do lokalu? Dlaczego miałby chcieć tam wrócić? Czy w tej kawiarni będzie chciał jedynie wypić szybką kawę, czy spędzi cały wieczór z przyjaciółmi? Wyjaśnienie tych kwestii pozwoli na lepsze dostosowanie wnętrza do odbiorcy.

Drugi etap to wybór odpowiedniej stylistyki, kolorów i wyposażenia. Należy pamiętać, że wystrój wnętrza wpływa na odbiór nie tylko lokalu, ale również serwowanych w nim dań. Z pewnością bardziej będzie smakowała szarlotka w kawiarni przypominającej przytulne, babcine mieszkanie niż ta zjedzona w barze z odrapanymi ścianami i zniszczonymi ceratami na stołach. Wnętrze musi pobudzać ciekawość i sprawiać, że gość będzie czuł się komfortowo. Cały wystrój powinien również wpisywać się w charakter lokalu – tworzyć harmonię z nazwą oraz proponowanym menu.

Jaki kolor wybrać do kawiarni
adam pinter QyCfKl fWKM unsplash
Jak pomalować ściany w kawiarni

Jak zaprojektować zaplecze kawiarni?

Oprócz zapewnienia wygodnej przestrzeni klientom pamiętaj także o pracownikach. „Kulisy” kawiarni są równie ważne, jak jej część reprezentacyjna. W końcu samopoczucie personelu przekłada się na pozytywne wrażenie gości. Kuchnia i zaplecze powinny być dobrze oświetlone, przestronne i wyposażone we wszystkie niezbędne narzędzia oraz wentylację. Część dla personelu musi zawierać toaletę i szatnię dla pracowników.

Ciekawe aranżacja kawiarni
Ciekawe aranżacje kawiarni
Piękne wnętrze kawiarni

Projekty kawiarni – o czym trzeba pamiętać?

Podczas projektowania kawiarni trzeba pamiętać także o rzeczach technicznych. Ważne, by planowana aranżacja została zatwierdzona przez rzeczoznawców odpowiedzialnych za bezpieczeństwo i higienę pracy oraz przepisy przeciwpożarowe. Kolejna kwestia to orientacja stanowisk obsługi – powinny być zwrócone przodem do gości, ponieważ to rodzi poczucie bezpieczeństwa.

Ponadto pomieszczenie powinno być dobrze oświetlone, najlepiej światłem naturalnym. Warto zatem pomyśleć o wyeksponowaniu okien. Warto wyeliminować wszelkie niepotrzebne przepierzenia, progi i ścianki działowe, które mogą sprawić, że klienci poczują się w lokalu klaustrofobiczne. Kawiarnia to miejsce, z którego codziennie korzysta wiele osób, dlatego wyposażenie lokalu powinno być wykonane z materiałów trwałych i łatwych w utrzymaniu.
Jak zaprojektować kawiarnię?

Zaprojektowanie wnętrza kawiarni nie jest łatwe. Najlepiej skorzystać z pomocy profesjonalnego projektanta, który pomoże stworzyć pomieszczenie przytulne, o interesującym, oryginalnym designie, które równocześnie będzie spełniać wszystkie zasady ergonomii.

Jak urządzić kawiarnię
Aranżacja wnętrza kawiarni

Nazywam się Hanna Duszyńska, od 2011 roku profesjonalne i kompleksowo zajmuję się projektowaniem wnętrz.
Projektowanie kawiarni – chętnie przygotuje dla Państwa, projekt pięknego i funkcjonalnego wnętrza.
Na terenie Trójmiasta współpracuję ze sprawdzonymi wykonawcami godnymi zaufania. 

Pomogę zaoszczędzić Wasz czas i pieniądze!
Projektowanie wnętrz Trójmiasto | Hania Duszyńska
Hanna Duszyńska

Skontaktuj się ze mną

Jeżeli macie Państwo jakiekolwiek pytania związane z projektem Waszego domu bądź biura, chętnie na nie odpowiem.

ZOBACZ WIĘCEJ WPISÓW
sypialnia w stylu glamour | Projektowanie wnętrz - Duszynska Design 12

Sypialnia w stylu glamour

Dobrze zaprojektowane Sypialnia w stylu glamour Sypialnia jest bardzo ważnym pomieszczeniem. To intymna strefa, w której możemy oddać się wypoczynkowi po ciężkim dniu, a jak wiadomo, dobry sen to podstawa świetnego samopoczucia. Pokój sypialny musimy urządzić w takim

Czytaj więcej »
Spiżarnia w kuchni | Duszyńska Design

Spiżarnia w kuchni

Dobrze zaprojektowane Spiżarnia w kuchni Domowa spiżarnia to idealne miejsce na przechowywanie wszelkich produktów spożywczych i sprzętów kuchennych, które chcemy usunąć z widoku. To funkcjonalne rozwiązanie, które pozwala na gromadzenie wszystkich przydatnych rzeczy w jednym miejscu. Produkty i

Czytaj więcej »
Dekoria.pl, rolety rzymskie 

Rolety rzymskie – prawdziwy hit wnętrzarski!

Dekoria.pl, rolety rzymskie Projektant wnętrz poleca! Rolety rzymskie – prawdziwy hit wnętrzarski! Rolety rzymskie niejedno mają imię! Występują w naprawdę różnych formach – z gładkiego lub wzorzystego materiału, transparentne lub zaciemniające, typu duo… Dziś trudno wyobrazić sobie domowe

Czytaj więcej »
Scroll to Top
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.
Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.​