Jak urzadzic nowoczesna kuchnie Duszunska Design 23

Dobrze zaprojektowane

Jak urządzić nowoczesną kuchnię?

Nowoczesna kuchnia jest sposobem na odejście od wystroju, który znamy z domów naszych babć i mam. Meble często nie mają uchwytów, niektóre z szafek są wyposażone w kółka, a miejsce tradycyjnego stołu, przy którym toczyły się wielogodzinne rozmowy, zajęła elegancka i funkcjonalna wyspa. 

Praktyczność i niezwykle klimatyczny wygląd sprawiają, że coraz więcej osób zwraca uwagę na aranżacje kuchni nowoczesnych. 
2021 rok to czas rozkwitu projektów utrzymywanych w tym stylu. O czym pamiętać podczas projektowania nowoczesnej kuchni?

Spis treści

Kuchnia z frontami w połysku / Duszyńska Design

Aranżacja nowoczesnej kuchni – ergonomia

W nowych aranżacjach kuchni stawia się na stronę praktyczną. Trzeba więc pamiętać o zasadach ergonomii, które pozwalają przystosować kuchnię do pracy tak, by przygotowywanie posiłków było łatwiejsze i szybsze. 

Kuchnia powinna być dostosowana do indywidualnych potrzeb, stylu życia i tego, czy będziemy spędzać tam czas sami, czy z rodziną… Pytań jest wiele, jednak każdy powinien odpowiedzieć sobie na nie przed rozpoczęciem projektowania. Wygoda przede wszystkim!

Jak urządzić nowoczesną kuchnię / Duszyńska Design
Nowoczesna kuchnia w bieli / Duszyńska Design
Jak urzadzic nowoczesna kuchnie Duszunska Design 15

Co sprawdzi się w nowoczesnej kuchni...

W każdej kuchni sprawdzi się trójkąt roboczy, czyli podzielenie pomieszczenia na specjalne strefy: gotowania (kuchenka, piekarnik, okap), przygotowywania i zmywania (zlew, kosz, blat roboczy) oraz zapasów (lodówka, szafki). 

Dodatkowo elementy używane na co dzień powinny znajdować się na wysokości wzroku, a te, które są potrzebne raz na jakiś czas, mogą znaleźć swoje miejsce w najniższych i najwyższych szafkach. Takie rozplanowanie sprawia, że swobodnie i intuicyjnie będziemy przemieszczać się po kuchni, a co za tym idzie – praca będzie szybsza i bardziej wydajna.

Nowoczesne meble w kuchni/ Duszyńska Design
Jak urzadzic nowoczesna kuchnie Duszunska Design 14
kuchnia z wąskim korytarzem

Funkcja wyspy w nowoczesnych kuchniach

W nowoczesnych kuchniach popularność zyskały wyspy, czyli zestaw mebli przykrytych blatem roboczym. Wywodzi się to z inspiracji pomieszczeniami restauracyjnymi. Dzięki temu, że wyspa jest położona w centralnej części pomieszczenia, użytkownicy mają dostęp do niej z każdej strony. Na blacie może znaleźć się zlew lub kuchenka elektryczna, a pod można umieścić szafki i większe sprzęty kuchenne – na przykład zmywarkę. 

Wyspy w nowoczesnych kuchniach mogą występować w różnych kształtach. Najbardziej powszechne są kwadratowe i prostokątne, jednak można spotkać również owalne czy okrągłe. Taki kompleks mebli może służyć jako miejsce na kawę z przyjaciółmi lub po prostu jako dodatkowa przestrzeń do przygotowywania posiłków.

Wyspa kuchenna / Duszyńska Design

A może domowy barek?

Inną, ale równie popularną opcją jest domowy barek, który może pochwalić się wieloma zastosowaniami. Może służyć jako subtelna przegroda pomiędzy salonem a kuchnią, sprawdzi się również jako dodatkowy blat roboczy i miejsce do spożywania posiłków, a podczas wieczorów ze znajomymi zamieni się w centralny punkt przyjęcia! Nada kuchni oryginalnego, nowoczesnego charakteru.

Barek w kuchni / Duszyńska Design
Jak urzadzic nowoczesna kuchnie Duszunska Design 21
Barek w kuchni / Projektowanie wnętrz Duszyńska Design

Nowe aranżacje kuchni – wykończenie

W kuchni powinniśmy czuć się komfortowo, dlatego w pogoni za praktycznością nie można zapomnieć o eleganckim wystroju. Co w ostatnim czasie kryje się pod zwrotem „modne aranżacje kuchni”? 2019 rok to, jak wspominaliśmy, rozkwit wnętrz nowoczesnych, ale również tych utrzymanych w stylu industrialnym. Dlatego nowe aranżacje kuchni często opierają się na stali, betonie, cegle, kamieniu czy szkle. W nowoczesnych kuchniach ogranicza się też liczbę szafek. 

Często stosowane są natomiast zabudowy z mechanizmami, czyli szafki z wysuwanym koszami na prowadnicach. Pomaga to nie tylko dobrze zagospodarować przestrzeń magazynową, ale również jest sprzymierzeńcem w utrzymywaniu porządku.

Jak urzadzic nowoczesna kuchnie Duszunska Design 22
Kilka dodatków w nowoczesnej kuchni

Modne aranżacje kuchni 2019 roku opierały się także na ekologii. Dlatego warto przeznaczyć jedną z szafek na zainstalowanie nowoczesnych koszy, które posiadają kilka komór ułatwiających segregację śmieci.

Nowoczesna kuchnia połączona z salonem / Duszyńska Design

Jak krótko podsumować nowe aranżacje kuchni? Wygoda, wygoda i jeszcze raz wygoda! Najważniejszą kwestią przy projektowaniu nowoczesnych kuchni jest ich funkcjonalność – mają wspierać w szybszej i bardziej efektywnej pracy, a przy okazji stwarzać przytulną przestrzeń do spędzania czasu z bliskimi.

Nazywam się Hanna Duszyńska, od 2011 roku profesjonalne i kompleksowo zajmuję się projektowaniem wnętrz.
Z przyjemnością zaprojektuję Państwu wnętrze nowoczesnej kuchni, tak aby była piękna a zarazem funkcjonalna.
Na terenie Trójmiasta współpracuję ze sprawdzonymi wykonawcami godnymi zaufania. 

Pomogę zaoszczędzić Wasz czas i pieniądze!
Projektowanie wnętrz Trójmiasto | Hania Duszyńska
Hanna Duszyńska

Skontaktuj się ze mną

Jeżeli macie Państwo jakiekolwiek pytania związane z projektem Waszej kuchni, chętnie na nie odpowiem.

ZOBACZ WIĘCEJ WPISÓW
sypialnia w stylu glamour | Projektowanie wnętrz - Duszynska Design 12

Sypialnia w stylu glamour

Dobrze zaprojektowane Sypialnia w stylu glamour Sypialnia jest bardzo ważnym pomieszczeniem. To intymna strefa, w której możemy oddać się wypoczynkowi po ciężkim dniu, a jak wiadomo, dobry sen to podstawa świetnego samopoczucia. Pokój sypialny musimy urządzić w takim

Czytaj więcej »
Spiżarnia w kuchni | Duszyńska Design

Spiżarnia w kuchni

Dobrze zaprojektowane Spiżarnia w kuchni Domowa spiżarnia to idealne miejsce na przechowywanie wszelkich produktów spożywczych i sprzętów kuchennych, które chcemy usunąć z widoku. To funkcjonalne rozwiązanie, które pozwala na gromadzenie wszystkich przydatnych rzeczy w jednym miejscu. Produkty i

Czytaj więcej »
Dekoria.pl, rolety rzymskie 

Rolety rzymskie – prawdziwy hit wnętrzarski!

Dekoria.pl, rolety rzymskie Projektant wnętrz poleca! Rolety rzymskie – prawdziwy hit wnętrzarski! Rolety rzymskie niejedno mają imię! Występują w naprawdę różnych formach – z gładkiego lub wzorzystego materiału, transparentne lub zaciemniające, typu duo… Dziś trudno wyobrazić sobie domowe

Czytaj więcej »
Scroll to Top
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.
Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.​