drzwi_z_odwrotną_przylga_6 | Duszyńska Design - projektowanie wnętrz

Dobrze zaprojektowane

Drzwi z odwrotną przylgą

Wykańczanie mieszkania to skomplikowany proces. By użytkowanie pomieszczeń było komfortowe, należy dokładnie przemyśleć każdy szczegół. Należy dobrać wszystko z jak największą starannością, zaczynając od kolorów ścian, stylu aranżacji i dodatków, po dobór odpowiednich elementów, takich jak drzwi czy ramy okien.

Wykorzystywany sprzęt musi być najwyższej jakości i charakteryzować się dużą wytrzymałością, a przy tym trzeba zaprojektować wszystko tak, by było jak najbardziej funkcjonalne. W niektórych przypadkach przeszkodą jest mały metraż mieszkania. Jeśli do zagospodarowania mamy niewielki korytarz, dobrym rozwiązaniem będzie użycie drzwi z odwrotną przylgą.

Spis treści

Drzwi z odwrotną przylgą – co to jest?

Drzwi z odwrotną przylgą nazywa się również drzwiami rewersyjnymi. Jest to doskonałe sposób na wyeliminowanie problemu w przypadku, gdy drzwi prowadzące do sąsiadujących ze sobą pomieszczeń, ze względu na mały metraż lub układ mieszkania, nie mogą otwierać się w tę samą stronę. Mówiąc najprościej, to drzwi wykonane w nowoczesnej, dobrze przemyślanej technologii – skrzydło drzwi wyposażone jest w specjalną opaskę, dzięki której otwierają się one do wewnątrz ościeżnicyTakie rozwiązanie daje praktycznie nieograniczone możliwości w kwestii aranżacji wnętrz i optymalnego zarządzania przestrzenią tak, by spełniała wszystkie wymagania i potrzeby domowników.

4 Drzwi z odwrotną przylgą | Duszyńska Design - projektowanie wnętrz
drzwi z odwrotna przylga

Jak działają drzwi rewersyjne?

Drzwi z odwrotną przylgą to system, który można zastosować w przypadku, gdy na jednej ścianie znajdują się drzwi prowadzące do różnych pokojów, z czego jedne otwierają się na zewnątrz, a drugie do wewnątrz pomieszczenia. Drzwi rewersyjne to takie, które otwierają się do środka pokoju, ale wyglądają, jakby otwierały się na zewnątrz. Dzięki takiemu rozwiązaniu, mimo różnic w sposobie otwierania, zamknięte drzwi wyglądają tak samo, tworząc równą płaszczyznę, pozwalając na uzyskanie efektu spójnego designu korytarza.

Drzwi z odwrotną przylgą​
6 Drzwi z odwrotną przylgą | Duszyńska Design - projektowanie wnętrz
8 Drzwi z odwrotną przylgą | Duszyńska Design - projektowanie wnętrz

Kiedy warto zastosować drzwi z odwrotną przylgą?

Najlepiej taką sytuację zobrazować na podstawie przykładu. Wyobraźmy sobie, że posiadamy w mieszkaniu niewielki, wąski korytarz, w którym znajdują się drzwi wejściowe oraz drzwi do innych pomieszczeń. W przypadku gdy drzwi, na przykład do sypialni otwierają się na zewnątrz, istnieje możliwość, że uderzymy nimi osobę otwierającą akurat drzwi wejściowe. W takim przypadku warto, by skrzydło prowadzące do pokoju sypialnianego otwierało się do wewnątrz. 

Z kolei drugie drzwi w korytarzu, prowadzące do łazienki, ze względu na przepisy bezpieczeństwa muszą otwierać się na zewnątrz. Drzwi z odwrotną przylgą sprawiają, że takie rozwiązanie będzie możliwe, a jednocześnie przy zamknięciu oba skrzydła będą wyglądały tak samo.

7 Drzwi z odwrotną przylgą | Duszyńska Design - projektowanie wnętrz

Jakie są zalety użycia drzwi z odwrotną przylgą?

Użycie takiego systemu gwarantuje nam nieograniczone możliwości w kwestii projektowania wnętrza, przy jednoczesnym praktycznym zaaranżowaniu dostępnej przestrzeni. Pozwala to na stworzenie funkcjonalnego rozwiązania oraz ujednolicenie wyglądu obu skrzydeł i ukrycie nieestetycznie wyglądających zawiasów. Daje to możliwość uzyskania spójnego designu, który jest tak ważny podczas aranżacji mieszkania czy lokalu biurowego. To niezwykle istotne, ponieważ dobrze urządzone wnętrze pozwala na bardziej efektywną pracę, sprzyja skupieniu się, ale i pozwala na skuteczny odpoczynek po ciężkim dniu.

Drzwi rewersyjne – czy warto zdecydować się na to rozwiązanie?

Drzwi z odwrotną przylgą to nowatorskie rozwiązanie, które zdobywa coraz więcej zwolenników. Pozwala na wykorzystanie drzwi z odmienną konfiguracją, przy jednoczesnym utrzymaniu jednolitego wyglądu pomieszczenia. Dodatkowo daje to możliwość takiego zaaranżowania przestrzeni, by mieszkanie było jak najbardziej funkcjonalne, a mieszkanie w nim – komfortowe. To doskonały system dla osób, które na pierwszym miejscu stawiają użyteczność i estetykę. 

1_Drzwi z odwrotną przylgą | Duszyńska Design - projektowanie wnętrz

Nazywam się Hanna Duszyńska, od 2011 roku profesjonalne i kompleksowo zajmuję się projektowaniem wnętrz.
Chętnie zaprojektuję dla Państwa piękne i funkcjonalną mieszkanie w którym wykorzystamy drzwi z odwrotną przylgą.
Na terenie Trójmiasta współpracuję ze sprawdzonymi wykonawcami godnymi zaufania. 

Pamiętaj! odległość nie jest przeszkodą!
Możesz zamówić projekt wnętrz online. 
Zapraszam do kontaktu.

Pomogę Ci zaoszczędzić czas i pieniądze!

Projektowanie wnętrz Trójmiasto | Hania Duszyńska
Hanna Duszyńska

Skontaktuj się ze mną

Jeżeli macie Państwo jakiekolwiek pytania związane z projektem Waszego domu bądź biura, chętnie na nie odpowiem.

ZOBACZ WIĘCEJ WPISÓW
sypialnia w stylu glamour | Projektowanie wnętrz - Duszynska Design 12

Sypialnia w stylu glamour

Dobrze zaprojektowane Sypialnia w stylu glamour Sypialnia jest bardzo ważnym pomieszczeniem. To intymna strefa, w której możemy oddać się wypoczynkowi po ciężkim dniu, a jak wiadomo, dobry sen to podstawa świetnego samopoczucia. Pokój sypialny musimy urządzić w takim

Czytaj więcej »
Spiżarnia w kuchni | Duszyńska Design

Spiżarnia w kuchni

Dobrze zaprojektowane Spiżarnia w kuchni Domowa spiżarnia to idealne miejsce na przechowywanie wszelkich produktów spożywczych i sprzętów kuchennych, które chcemy usunąć z widoku. To funkcjonalne rozwiązanie, które pozwala na gromadzenie wszystkich przydatnych rzeczy w jednym miejscu. Produkty i

Czytaj więcej »
Dekoria.pl, rolety rzymskie 

Rolety rzymskie – prawdziwy hit wnętrzarski!

Dekoria.pl, rolety rzymskie Projektant wnętrz poleca! Rolety rzymskie – prawdziwy hit wnętrzarski! Rolety rzymskie niejedno mają imię! Występują w naprawdę różnych formach – z gładkiego lub wzorzystego materiału, transparentne lub zaciemniające, typu duo… Dziś trudno wyobrazić sobie domowe

Czytaj więcej »
Scroll to Top
Ta strona korzysta z ciasteczek aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie.
Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.​